Mini Bilgisayar Nedir ?

Mini bilgisayarlar ile ilgili bilgiler...

Orange Pi Nedir ?

Orange Pi ve kullanım alanları...

Orange Pi Dökümanlar

Orange Pi kullanım dökümanları...

Orange Pi - SD Kart Kurulumu


Windows İşletim Sistemi Kurulum Aşamaları“SDFormatter” programını kullanarak "TF Card" biçimlendirme :

“SDFormatter” kurulum dosyasını buradan indiriniz.

İndirdiğiniz dosyayı çalıştırarak basit bir şekilde “Next->Next->Install->Finish” adımlarını izleyiniz.

Kurulum bittikten sonra “SDFormatter” programını çalıştırınız.

Karşınıza gelen ekranda “Drive” alanında TF Card takılı olduğu sürücü harfinin doğru olduğunu kontrol ediniz. (Eğer bu nokta da sürücünüzü göremez iseniz. “Refresh” yardımı ile sürücülerin tekrar listelenmesini sağlayabilirsiniz.)

“Option” seçeneğine tıklayarak yeni bir pencere açılmasını sağlayın. Açılan ekranda “Format Type” alanı “QUICK” ve “FORMAT SIZE ADJUSTMENT” alanını “ON” olarak ayarlayın ve “OK” butonu ile onaylayın.

SDFormatter uygulaması için gerekli ayarlamaları tamamlandıktan sonra “Format” butonuna tıklayınız ve gelen pencere de “Data may be retrieved after Quick Format. Do you want to continue with Quick Format?“ uyarısına “Tamam” yanıtını veriyoruz.

Sonrasında gelen “Do not remove the drive during formatting. Are you sure you want to format?” uyarısı da yine “Tamam” yanıtını vererek işlemi tamamlıyoruz.

İşlem tamamlandığında açılan pencere de “Drive Format Complete!” yazısını ve disk yapısı ile ilgili bilgilendirmeleri içeren yazıları gördüğünüzde “TF Card” biçimlendirme işlemi tamamlanmıştır.“Win32 Disk Imager”programını kullanarak işletim sistemi yazdırma :

o “Win32 Disk Imager” kurulum dosyasını buradan indiriniz.

İndirdiğiniz dosyayı çalıştırarak basit bir şekilde “Next->I accept the agreement->Next->Next->Next->Next->Install->Finish” adımlarını izleyiniz.

Kurulum bittikten sonra “Win32 Disk Imager” programını çalıştırınız.

Karşınıza gelen ekranda “Device” alanında TF Card takılı olduğu sürücü harfinin doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

İndirmiş olduğunuz işletim sistemi kalıp dosyasını “mavi dosya simgesine” tıklayarak seçiniz ve “Image File” alanında eklendiğinden emin olduktan sonra “Write” butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelen “Writing to a physical device can corrupt the device. (Target Device[F(sd kart hangi sürücüde ise):\] ””) Are you sure you want to continue?” uyarısına “YES” yanıtını veriniz.

Kopyalama işlemin başladığını “Progress” alanından takip edebilirsiniz. Kopyalama işlemi bittiğinde “Write Succesful” bildirimi ile karşılaşacaksınız.

TF Card içerisine işletim sistemi kalıp dosyası aktarılmış oldu. TF Card, Orange Pi takılarak boot edilebilir ve seçtiğiniz işletim sistemi kullanılabilir.

OrangePi.com.tr

Bilgilendirme !

Orange Pi ürünleri için yazılı ve görsel dökümanlar hazırlanmaktadır. Tamamlanan dökümanlara "Dökümanlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.